Pewne zasilanie UPS

Okres awaryjnej pracy na bateriach zależny jest zwłaszcza od pojemności banku akumulatorów. W wielu przypadkach sprzętów UPS możliwe jest wydłużenie czasu autonomii poprzez najłatwiejszą rozbudowę baterii. Dla uzyskania większej pojemności nowe gałęzi należałoby dołączać równolegle - zachowując takie samo napięcie.

Przy rozbudowie opłaca się zwrócić wzgląd, na to iż zasilacze UPS opracowywane są na konkretną ekonomiczność i uwarunkowania pracy. Mimo teoretycznej wydolności rozbudowy instytucji banku akumulatorów do dowolnych wielkości są pewne ograniczenia w sferze zwiększania pojemności, które opłaca się brać pod wzgląd.

Zastosowanie akumulatora o mniejszej pojemności aniżeli montowana fabrycznie jest także dopuszczalne. W tym przypadku zaś nie ma teraz tak dużej dowolności. Wspólnie ze zmniejszeniem baterii akumulatorów spada oczywiście czas podtrzymania.

Jak wpływa temperatura na akumulatory

Na dostępną pojemność a co się z tym łączy czas pracy na bateriach, wpływ ma temperatura akumulatorów. W związku z tym szacując wymaganą pojemność pod wzgląd trzeba brać najniższą temperaturę, przy której zasilanie powinna się odbywać z baterii. Pojemność znamionowa dla większości akumulatorów podawana jest w temp. 20 - 25 st. C. W temp. 0 stopni C ten sam akumulator zaoferuje mniej więcej 80% pojemności nominalnej a w -20 st. C już tylko mniej więcej 60%.